Cutremur de 1,1 grade în Milas, Turcia
Joi, 10 septembrie 2026, ora 17:47:48 · 10 sept.
M 1,1 ML
7,0 km adâncime
17:47:48 ora României · 14:47:48 UTC
37,18° N, 27,88° E
Sursa: EMSC · automat
Un cutremur cu magnitudinea 1,1 (ML) s-a produs joi, 10 septembrie 2026, la ora 17:47 (ora României), la 17 km SE de Milas, Provincia Muğla, Turcia. Hipocentrul a fost localizat la 7,0 km adâncime, ceea ce îl face un cutremur superficial.
Microseism, detectat doar de instrumente.
Ultimul cutremur cel puțin la fel de puternic în Turcia a avut loc pe 10 septembrie 2026 (1,4).
<2234567+
Cutremure în zonă, cu 30 de zile înainte și după
- 1,0Söke, Turciala 2,9 km S de Germencik · 7,0 km adâncime02:4310 oct.
- 1,2Merkezefendi, Turciala 7,0 km V de Sarayköy · 6,8 km adâncime02:2510 oct.
- 1,3Bozburun, Turciala 14 km NV de Bozburun · 37 km adâncime11:199 oct.
- 1,8Dodecanese Is.-turkey Border Regla 18 km S de Sými · 60 km adâncime07:059 oct.
- 1,7Dodecanese Is.-turkey Border Regla 19 km SV de Ören · 11 km adâncime06:319 oct.
- 1,5Vestul Turcieila 11 km SE de Megálo Chorió · 14 km adâncime01:419 oct.
- 1,6Vestul Turcieila 6,7 km SE de Özdere Cumhuriyet · 11 km adâncime14:348 oct.
- 1,2Vestul Turcieila 6,6 km SE de Özdere Cumhuriyet · 11 km adâncime14:258 oct.
- 1,3Dodecanese Is.-turkey Border Regla 19 km S de Megálo Chorió · 15 km adâncime04:498 oct.
- 2,0Muğla, Turciala 8,0 km N de Selimiye · 72 km adâncime03:228 oct.
- 2,0Dodecanese Is.-turkey Border Regla 27 km SV de Ölüdeniz · 27 km adâncime15:017 oct.
- 1,4Dodecanese Is.-turkey Border Regla 21 km E de Megálo Chorió · 7,0 km adâncime09:347 oct.
- 2,0Dodecanese Is.-turkey Border Regla 17 km NV de Chálki · 11 km adâncime09:327 oct.
- 1,3Insulele Dodecanez, Greciala 9,9 km E de Néon Karlovásion · 7,0 km adâncime22:536 oct.
- 1,5Dodecanese Is.-turkey Border Regla 18 km S de Sarigerme · 9,8 km adâncime20:126 oct.
- 1,6Dodecanese Is.-turkey Border Regla 46 km SV de Ölüdeniz · 32 km adâncime08:206 oct.
- 1,3Insulele Dodecanez, Greciala 16 km N de Samos · 9,1 km adâncime03:306 oct.
- 0,8Fethiye, Turciala 17 km S de Beyağaç · 7,0 km adâncime01:536 oct.
- 1,0Muğla, Turciala 14 km NV de Ören · 7,0 km adâncime01:206 oct.
- 1,3Fethiye, Turciala 24 km S de Beyağaç · 7,0 km adâncime00:356 oct.