Cutremur de 1,5 grade în Bor, Serbia
Marți, 26 ianuarie 2010, ora 14:40:23 · 26 ian. 2010
M 1,5 ML
0,0 km adâncime
14:40:23 ora României · 12:40:23 UTC
44,12° N, 22,09° E
Sursa: EMSC · automat
Un cutremur cu magnitudinea 1,5 (ML) s-a produs marți, 26 ianuarie 2010, la ora 14:40 (ora României), la 5,0 km N de Bor, Central Serbia, Serbia. Hipocentrul a fost localizat la 0,0 km adâncime, ceea ce îl face un cutremur superficial.
Microseism, detectat doar de instrumente.
Ultimul cutremur cel puțin la fel de puternic în Serbia a avut loc pe 26 ianuarie 2010 (2,3).
<2234567+
Cutremure în zonă, cu 30 de zile înainte și după
- 2,0Žagubica, Serbiala 9,6 km SV de Žagubica · 0,6 km adâncime17:5724 feb. 2010
- 1,9Žagubica, Serbiala 8,9 km SV de Žagubica · 3,5 km adâncime11:0424 feb. 2010
- 1,6Maidan, Serbiaîn Maidan · 0,0 km adâncime18:2223 feb. 2010
- 1,5Kruševac, Serbiala 6,0 km V de Kruševac · 4,6 km adâncime07:4023 feb. 2010
- 1,4Bor, Serbiala 7,3 km N de Bor · 0,0 km adâncime18:4321 feb. 2010
- 1,3Maidan, Serbiala 3,2 km NV de Maidan · 0,0 km adâncime17:5921 feb. 2010
- 1,6Maidan, Serbiaîn Maidan · 0,0 km adâncime14:2119 feb. 2010
- 1,5Bor, Serbiala 7,1 km NE de Bor · 0,0 km adâncime21:1616 feb. 2010
- 1,3Bor, Serbiala 8,9 km NE de Bor · 0,0 km adâncime19:5816 feb. 2010
- 1,4Maidan, Serbiaîn Maidan · 0,0 km adâncime15:3516 feb. 2010
- 1,5Maidan, Serbiala 5,1 km NV de Maidan · 0,0 km adâncime18:0815 feb. 2010
- 1,6Kruševac, Serbiala 17 km SE de Despotovac · 2,0 km adâncime15:0510 feb. 2010
- 1,6Maidan, Serbiala 2,3 km SE de Maidan · 0,0 km adâncime13:2810 feb. 2010
- 1,5Maidan, Serbiala 2,8 km E de Maidan · 0,0 km adâncime14:478 feb. 2010
- 1,5Kruševac, Serbiala 8,0 km SE de Rekovac · 10 km adâncime06:227 feb. 2010
- 1,3Kruševac, Serbiala 9,8 km V de Kruševac · 0,0 km adâncime14:456 feb. 2010
- 1,4Bor, Serbiala 20 km E de Bor · 0,0 km adâncime16:155 feb. 2010
- 1,5Donji Milanovac, Serbiala 7,0 km SV de Donji Milanovac · 0,0 km adâncime13:545 feb. 2010
- 1,6Maidan, Serbiala 5,5 km E de Maidan · 0,0 km adâncime14:283 feb. 2010
- 1,4Donji Milanovac, Serbiala 15 km E de Donji Milanovac · 3,7 km adâncime01:393 feb. 2010