Cutremur de 2,5 grade în Muğla, Turcia
Vineri, 9 iunie 2023, ora 14:42:48 · 9 iun. 2023
M 2,5 ML
5,0 km adâncime
14:42:48 ora României · 11:42:48 UTC
36,94° N, 28,53° E
Sursa: EMSC · automat
Un cutremur cu magnitudinea 2,5 (ML) s-a produs vineri, 9 iunie 2023, la ora 14:42 (ora României), la 16 km NV de Dalyan, Provincia Muğla, Turcia. Hipocentrul a fost localizat la 5,0 km adâncime, ceea ce îl face un cutremur superficial.
De obicei nu este resimțit; este înregistrat de seismografe.
Ultimul cutremur cel puțin la fel de puternic în Turcia a avut loc pe 9 iunie 2023 (2,6). Este al 7.127-lea cutremur de cel puțin 2 grade din Turcia în 2023.
<2234567+
Cutremure în zonă, cu 30 de zile înainte și după
- 3,0Dodecanese Is.-turkey Border Regla 12 km S de Sými · 14 km adâncime22:558 iul. 2023
- 2,7Fethiye, Turciala 6,5 km E de Elmalı · 9,8 km adâncime01:197 iul. 2023
- 2,6Fethiye, Turciala 6,6 km S de Cevizli · 5,5 km adâncime00:187 iul. 2023
- 3,0Fethiye, Turciala 3,7 km E de Elmalı · 5,4 km adâncime15:525 iul. 2023
- 2,8Dodecanese Is.-turkey Border Regla 16 km E de Koskinoù · 33 km adâncime01:415 iul. 2023
- 2,9Dodecanese Is.-turkey Border Regla 15 km SV de Ören · 5,8 km adâncime22:374 iul. 2023
- 3,1Muğla, Turciala 6,2 km SV de Yatağan · 5,3 km adâncime01:273 iul. 2023
- 3,5Dodecanese Is.-turkey Border Regla 3,5 km SE de Líndos · 6,5 km adâncime21:3829 iun. 2023
- 3,2Dodecanese Is.-turkey Border Regla 47 km E de Koskinoù · 5,2 km adâncime02:3229 iun. 2023
- 2,6Fethiye, Turciala 15 km SV de Gömbe · 26 km adâncime06:4323 iun. 2023
- 2,5Rodos, Greciala 2,5 km S de Soroní · 57 km adâncime03:1822 iun. 2023
- 2,9Fethiye, Turciala 6,3 km V de Alcı · 9,0 km adâncime06:4721 iun. 2023
- 3,3Denizli, Turciala 7,7 km N de Kızılcabölük · 5,0 km adâncime15:1520 iun. 2023
- 2,6Denizli, Turciaîn Bozkurt · 7,0 km adâncime10:1917 iun. 2023
- 2,8Fethiye, Turciala 8,0 km S de Cevizli · 5,0 km adâncime01:4917 iun. 2023
- 2,7Denizli, Turciala 9,4 km NV de Serinhisar · 5,0 km adâncime16:3916 iun. 2023
- 3,0Denizli, Turciala 8,0 km NV de Serinhisar · 4,0 km adâncime10:0316 iun. 2023
- 2,7Fethiye, Turciala 7,7 km E de Elmalı · 5,0 km adâncime00:1016 iun. 2023
- 2,7Dedebağı, Turciala 2,2 km SV de Dedebağı · 5,0 km adâncime16:4114 iun. 2023
- 2,6Muğla, Turciala 17 km NV de Dalyan · 8,0 km adâncime14:289 iun. 2023