Cutremur de 2,5 grade în Sllovë, Albania
Joi, 25 octombrie 2012, ora 16:14:23 · 25 oct. 2012
M 2,5 ML
2,0 km adâncime
16:14:23 ora României · 13:14:23 UTC
41,78° N, 20,43° E
Sursa: EMSC · automat
Un cutremur cu magnitudinea 2,5 (ML) s-a produs joi, 25 octombrie 2012, la ora 16:14 (ora României), la 3,0 km SE de Sllovë, Dibër County, Albania. Hipocentrul a fost localizat la 2,0 km adâncime, ceea ce îl face un cutremur superficial.
De obicei nu este resimțit; este înregistrat de seismografe.
Ultimul cutremur cel puțin la fel de puternic în Albania a avut loc pe 19 octombrie 2012 (3,2). Este al 288-lea cutremur de cel puțin 2 grade din Albania în 2012.
<2234567+
Cutremure în zonă, cu 30 de zile înainte și după
- 2,9Elbasan, Albaniala 8,2 km N de Funarë · 2,0 km adâncime00:2423 nov. 2012
- 2,7Marea Adriaticăla 5,6 km SV de Velipojë · 5,0 km adâncime19:4119 nov. 2012
- 2,8Shkodër, Albaniala 3,6 km S de Fierzë · 5,0 km adâncime23:0118 nov. 2012
- 2,9Krujë, Albaniala 3,4 km NE de Mamurras · 2,0 km adâncime17:2912 nov. 2012
- 2,7Marea Adriaticăla 10 km SV de Shëngjin · 5,0 km adâncime05:2110 nov. 2012
- 2,7Shkodër, Albaniala 2,5 km NE de Qafëmal · 1,0 km adâncime04:117 nov. 2012
- 2,8Shkodër, Albaniala 6,0 km E de Qafëmal · 3,0 km adâncime01:117 nov. 2012
- 2,6Marea Adriaticăla 4,2 km NV de Durrës · 2,0 km adâncime22:546 nov. 2012
- 3,0Elbasan, Albaniaîn Funarë · 29 km adâncime04:135 nov. 2012
- 3,4Krujë, Albaniaîn Xibër-Murrizë · 15 km adâncime12:4730 oct. 2012
- 3,0Tirana, Albaniala 5,2 km SE de Dajt · 8,0 km adâncime12:4630 oct. 2012
- 2,5Krujë, Albaniala 3,5 km SV de Zall-Dardhë · 18 km adâncime20:1326 oct. 2012
- 2,5Shtiqën, Albaniala 3,0 km E de Shtiqën · 7,0 km adâncime17:4213 oct. 2012
- 2,8Shkodër, Albaniala 6,6 km NV de Kaçinar · 2,0 km adâncime09:0112 oct. 2012
- 2,8Marea Adriaticăla 3,4 km NV de Durrës · 2,0 km adâncime03:1910 oct. 2012
- 2,6Marea Adriaticăla 9,8 km V de Golem · 1,0 km adâncime01:088 oct. 2012
- 2,9Marea Adriaticăla 9,4 km SV de Durrës · 1,0 km adâncime01:068 oct. 2012
- 2,8Lushnjë, Albaniala 2,4 km E de Belsh · 8,0 km adâncime01:195 oct. 2012
- 3,1Durrës, Albaniala 4,9 km SV de Katundi i Ri · 25 km adâncime04:554 oct. 2012
- 2,7Durrës, Albaniala 6,2 km SV de Katundi i Ri · 7,0 km adâncime04:534 oct. 2012