Cutremur de 2,5 grade în Sudul Greciei
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 02:55:46 · 4 iul. 2018
M 2,5 ML
1,0 km adâncime
02:55:46 ora României · 23:55:46 UTC
36,38° N, 21,74° E
Sursa: EMSC · automat
Un cutremur cu magnitudinea 2,5 (ML) s-a produs miercuri, 4 iulie 2018, la ora 02:55 (ora României), la 49 km S de Methóni, Peloponnese, Grecia. Hipocentrul a fost localizat la 1,0 km adâncime, ceea ce îl face un cutremur superficial.
De obicei nu este resimțit; este înregistrat de seismografe.
Ultimul cutremur cel puțin la fel de puternic în Grecia a avut loc pe 4 iulie 2018 (2,5). Este al 987-lea cutremur de cel puțin 2 grade din Grecia în 2018.
<2234567+
Cutremure în zonă, cu 30 de zile înainte și după
- 4,5Sudul Grecieila 33 km V de Methóni · 10 km adâncime09:562 aug. 2018
- 2,7Sudul Grecieila 34 km SV de Methóni · 1,0 km adâncime07:582 aug. 2018
- 2,5Sudul Grecieila 33 km SV de Methóni · 10 km adâncime23:301 aug. 2018
- 3,0Sudul Grecieila 40 km V de Methóni · 10 km adâncime21:321 aug. 2018
- 2,7Sudul Grecieila 45 km SV de Methóni · 2,0 km adâncime12:081 aug. 2018
- 2,8Sudul Grecieila 37 km SV de Methóni · 2,0 km adâncime10:501 aug. 2018
- 3,3Sudul Grecieila 37 km SV de Methóni · 1,0 km adâncime08:551 aug. 2018
- 2,6Sudul Grecieila 26 km V de Methóni · 11 km adâncime08:011 aug. 2018
- 3,3Sudul Grecieila 38 km SV de Methóni · 1,0 km adâncime07:551 aug. 2018
- 2,7Sudul Grecieila 37 km V de Methóni · 1,0 km adâncime07:011 aug. 2018
- 4,4Sudul Grecieila 44 km SV de Methóni · 10 km adâncime12:5131 iul. 2018
- 2,9Sudul Grecieila 50 km S de Methóni · 1,0 km adâncime21:4529 iul. 2018
- 2,8Sudul Grecieila 34 km SV de Methóni · 2,0 km adâncime09:5129 iul. 2018
- 2,8Sudul Grecieila 31 km SV de Methóni · 1,0 km adâncime19:0420 iul. 2018
- 2,5Sudul Grecieila 33 km S de Oítilon · 1,0 km adâncime01:3416 iul. 2018
- 3,4Sudul Grecieila 19 km SE de Gýtheio · 2,0 km adâncime20:3115 iul. 2018
- 3,0Sudul Grecieila 30 km SV de Methóni · 1,0 km adâncime23:1910 iul. 2018
- 2,8Sudul Grecieila 34 km SV de Methóni · 1,0 km adâncime18:3710 iul. 2018
- 2,7Sudul Grecieila 30 km SV de Methóni · 1,0 km adâncime21:429 iul. 2018
- 2,7Sudul Grecieila 30 km SV de Methóni · 1,0 km adâncime21:409 iul. 2018