Cutremur de 2,6 grade în Krujë, Albania
Luni, 8 iunie 2020, ora 19:33:23 · 8 iun. 2020
M 2,6 ML
2,0 km adâncime
19:33:23 ora României · 16:33:23 UTC
41,52° N, 19,67° E
Sursa: EMSC · automat
Un cutremur cu magnitudinea 2,6 (ML) s-a produs luni, 8 iunie 2020, la ora 19:33 (ora României), la 3,1 km S de Thumanë, Durrës County, Albania. Hipocentrul a fost localizat la 2,0 km adâncime, ceea ce îl face un cutremur superficial.
De obicei nu este resimțit; este înregistrat de seismografe.
Ultimul cutremur cel puțin la fel de puternic în Albania a avut loc pe 8 iunie 2020 (4,6). Este al 143-lea cutremur de cel puțin 2 grade din Albania în 2020.
<2234567+
Unde s-a putut simți
estimare după magnitudine și adâncime
| Localitate | Țară | Distanță |
|---|---|---|
| Thumanë | Albania | 3,1 km |
Raza estimată în care oamenii pot simți cutremurul: aproximativ 5 km. Intensitatea reală depinde de teren, clădire și etaj.
Cutremure în zonă, cu 30 de zile înainte și după
- 3,2Krujë, Albaniala 3,5 km N de Manëz · 32 km adâncime10:5325 iun. 2020
- 3,0Marea Adriaticăla 17 km NV de Katundi i Ri · 2,0 km adâncime14:5521 iun. 2020
- 2,9Elbasan, Albaniala 7,1 km S de Polis-Gostimë · 2,0 km adâncime11:2214 iun. 2020
- 2,8Krujë, Albaniala 5,7 km S de Fushëkuqe · 10 km adâncime00:419 iun. 2020
- 4,6Krujë, Albaniala 2,2 km SE de Ishëm · 5,0 km adâncime18:218 iun. 2020
- 2,6Krujë, Albaniala 4,7 km V de Bubq · 10 km adâncime03:088 iun. 2020
- 3,7Krujë, Albaniaîn Ishëm · 23 km adâncime02:528 iun. 2020
- 2,7Tirana, Albaniala 3,2 km N de Petrelë · 10 km adâncime19:185 iun. 2020
- 2,7Tirana, Albaniala 4,1 km SE de Farka e Madhe · 10 km adâncime18:205 iun. 2020
- 2,5Durrës, Albaniala 2,3 km SV de Manëz · 8,0 km adâncime00:114 iun. 2020
- 2,5Marea Adriaticăla 9,0 km NV de Ishëm · 2,0 km adâncime17:403 iun. 2020
- 3,3Krujë, Albaniala 2,6 km V de Ishëm · 47 km adâncime23:211 iun. 2020
- 2,5Korçë, Albaniala 3,6 km SE de Vreshtas · 14 km adâncime19:0531 mai 2020
- 2,6Korçë, Albaniala 2,8 km V de Dishnicë · 2,0 km adâncime18:4530 mai 2020
- 3,7Korçë, Albaniala 4,1 km S de Maliq · 2,0 km adâncime18:3530 mai 2020
- 3,3Korçë, Albaniala 5,4 km NE de Voskop · 2,0 km adâncime10:0030 mai 2020
- 2,5Shkodër, Albaniala 5,6 km SV de Grudë-Fushë · 10 km adâncime15:0327 mai 2020
- 2,8Krujë, Albaniaîn Ishëm · 10 km adâncime06:1326 mai 2020
- 3,0Krujë, Albaniala 5,1 km SV de Ishëm · 5,0 km adâncime11:1822 mai 2020
- 2,8Elbasan, Albaniala 4,9 km N de Funarë · 10 km adâncime21:5221 mai 2020