Cutremur de 2,7 grade în Grecia
Duminică, 2 septembrie 2018, ora 19:03:06 · 2 sept. 2018
M 2,7 ML
10 km adâncime
19:03:06 ora României · 16:03:06 UTC
38,08° N, 20,37° E
Sursa: EMSC · automat
Un cutremur cu magnitudinea 2,7 (ML) s-a produs duminică, 2 septembrie 2018, la ora 19:03 (ora României), la 15 km SV de Lixoúri, Ionian Islands, Grecia. Hipocentrul a fost localizat la 10 km adâncime, ceea ce îl face un cutremur superficial.
De obicei nu este resimțit; este înregistrat de seismografe.
Ultimul cutremur cel puțin la fel de puternic în Grecia a avut loc pe 2 septembrie 2018 (2,7). Este al 1.304-lea cutremur de cel puțin 2 grade din Grecia în 2018.
<2234567+
Cutremure în zonă, cu 30 de zile înainte și după
- 2,6Sudul Grecieila 15 km SV de Savália · 10 km adâncime05:491 oct. 2018
- 2,8Marea Ionicăla 80 km SV de Mouzaki · 1,0 km adâncime05:471 oct. 2018
- 3,3Marea Ionicăla 78 km SV de Lithakiá · 1,0 km adâncime04:421 oct. 2018
- 2,5Marea Ionicăla 78 km SV de Lithakiá · 1,0 km adâncime03:461 oct. 2018
- 2,6Marea Ionicăla 24 km V de Mouzaki · 22 km adâncime23:4030 sept. 2018
- 2,6Farakláta, Greciala 12 km SE de Farakláta · 18 km adâncime00:1530 sept. 2018
- 2,5Sudul Grecieila 4,6 km V de Arkoúdi · 18 km adâncime15:3429 sept. 2018
- 2,6Marea Ionicăla 42 km SV de Lithakiá · 1,0 km adâncime17:4227 sept. 2018
- 3,5Sudul Grecieila 50 km V de Filiatrá · 10 km adâncime08:5825 sept. 2018
- 2,9Greciala 23 km SV de Lixoúri · 16 km adâncime01:5022 sept. 2018
- 2,6Marea Ionicăla 52 km S de Lithakiá · 7,0 km adâncime04:2320 sept. 2018
- 3,7Patras, Greciala 5,5 km E de Synoikismós Chavaríou · 1,0 km adâncime09:3518 sept. 2018
- 2,6Greciala 21 km V de Itháki · 2,0 km adâncime16:5616 sept. 2018
- 2,7Greciala 13 km NV de Lefkada · 10 km adâncime09:4414 sept. 2018
- 3,3Marea Ionicăla 79 km SV de Lithakiá · 2,0 km adâncime12:2911 sept. 2018
- 2,5Marea Ionicăla 15 km N de Plános · 1,0 km adâncime23:3310 sept. 2018
- 2,8Marea Ionicăla 9,4 km N de Plános · 21 km adâncime23:2810 sept. 2018
- 2,6Greciala 26 km N de Lixoúri · 10 km adâncime14:5610 sept. 2018
- 3,1Nidhríon, Greciala 10 km V de Nidhríon · 10 km adâncime00:118 sept. 2018
- 2,9Greciala 10 km S de Mesolóngi · 17 km adâncime11:246 sept. 2018