Cutremur de 2,7 grade în Muğla, Turcia
Sâmbătă, 24 septembrie 2022, ora 22:29:26 · 24 sept. 2022
M 2,7 ML
7,0 km adâncime
22:29:26 ora României · 19:29:26 UTC
37,09° N, 28,52° E
Sursa: EMSC · automat
Un cutremur cu magnitudinea 2,7 (ML) s-a produs sâmbătă, 24 septembrie 2022, la ora 22:29 (ora României), la 9,3 km E de Ula, Provincia Muğla, Turcia. Hipocentrul a fost localizat la 7,0 km adâncime, ceea ce îl face un cutremur superficial.
De obicei nu este resimțit; este înregistrat de seismografe.
Ultimul cutremur cel puțin la fel de puternic în Turcia a avut loc pe 24 septembrie 2022 (3,1). Este al 1.041-lea cutremur de cel puțin 2 grade din Turcia în 2022.
<2234567+
Cutremure în zonă, cu 30 de zile înainte și după
- 3,2Muğla, Turciala 2,8 km S de Ula · 3,0 km adâncime03:5521 oct. 2022
- 2,5Aydın, Turciala 5,2 km S de Çakırbeyli · 15 km adâncime07:2717 oct. 2022
- 3,1Muğla, Turciaîn Muğla · 7,0 km adâncime00:3011 oct. 2022
- 2,5Fethiye, Turciala 16 km NE de Çayköy · 27 km adâncime23:0010 oct. 2022
- 2,5Muğla, Turciala 4,1 km SE de Ula · 4,0 km adâncime09:1010 oct. 2022
- 2,6Muğla, Turciala 3,0 km SE de Ula · 7,0 km adâncime18:387 oct. 2022
- 2,5Dodecanese Is.-turkey Border Regla 18 km SE de Turunç · 10 km adâncime00:483 oct. 2022
- 2,6Fethiye, Turciala 20 km S de Beyağaç · 7,0 km adâncime22:462 oct. 2022
- 2,9Fethiye, Turciala 21 km S de Beyağaç · 9,0 km adâncime14:082 oct. 2022
- 4,5Fethiye, Turciala 22 km S de Beyağaç · 5,0 km adâncime13:582 oct. 2022
- 2,9Muğla, Turciala 18 km SE de Ula · 4,0 km adâncime10:1130 sept. 2022
- 3,7Dodecanese Is.-turkey Border Regla 16 km SV de Ören · 13 km adâncime20:0627 sept. 2022
- 3,4Dodecanese Is.-turkey Border Regla 16 km SV de Ören · 9,0 km adâncime18:4627 sept. 2022
- 2,8Muğla, Turciala 2,4 km V de Ula · 7,0 km adâncime22:1026 sept. 2022
- 2,6Muğla, Turciala 2,8 km S de Ula · 5,0 km adâncime04:1226 sept. 2022
- 2,6Denizli, Turciala 15 km SV de Çal · 7,0 km adâncime19:2121 sept. 2022
- 2,6Dodecanese Is.-turkey Border Regla 19 km S de Turunç · 35 km adâncime04:2921 sept. 2022
- 2,8Denizli, Turciala 13 km SV de Çal · 6,0 km adâncime23:3020 sept. 2022
- 2,6Denizli, Turciala 13 km SV de Çal · 3,0 km adâncime17:3520 sept. 2022
- 3,3Denizli, Turciala 14 km SV de Çal · 5,0 km adâncime14:4220 sept. 2022