Cutremur de 2,7 grade în Bonebone, Indonezia
Sâmbătă, 10 octombrie 2026, ora 22:53:13 · 10 oct.
M 2,7 M
10 km adâncime
22:53:13 ora României · 19:53:13 UTC
2,33° S, 120,57° E
Sursa: EMSC · automat
Un cutremur cu magnitudinea 2,7 (M) s-a produs sâmbătă, 10 octombrie 2026, la ora 22:53 (ora României), la 31 km N de Bonebone, South Sulawesi, Indonezia. Hipocentrul a fost localizat la 10 km adâncime, ceea ce îl face un cutremur superficial.
De obicei nu este resimțit; este înregistrat de seismografe.
Ultimul cutremur cel puțin la fel de puternic în Indonezia a avut loc pe 10 octombrie 2026 (3,2). Este al 3.442-lea cutremur de cel puțin 2 grade din Indonezia în 2026.
<2234567+
L-ai simțit?
spune-ne cum a fost la tine
Cutremure în zonă, cu 30 de zile înainte și după
- 2,8Kolonodale, Indoneziala 17 km SE de Kolonodale · 10 km adâncime06:4719 oct.
- 2,7Kolonodale, Indoneziala 3,7 km E de Kolonodale · 10 km adâncime19:5518 oct.
- 3,0Indoneziala 70 km E de Tobadak · 10 km adâncime15:2018 oct.
- 2,7Kolonodale, Indoneziala 17 km SE de Kolonodale · 10 km adâncime06:0618 oct.
- 3,8Kolonodale, Indoneziala 15 km SE de Kolonodale · 10 km adâncime05:5818 oct.
- 2,7Kolonodale, Indoneziala 3,7 km E de Kolonodale · 10 km adâncime18:4517 oct.
- 3,2Pendolo, Indoneziala 22 km SV de Pendolo · 10 km adâncime04:2311 oct.
- 2,5Masamba, Indoneziala 20 km N de Masamba · 43 km adâncime18:0610 oct.
- 3,2Pendolo, Indoneziala 7,7 km N de Pendolo · 10 km adâncime16:1510 oct.
- 3,4Mangkutana, Indoneziala 5,6 km N de Mangkutana · 10 km adâncime06:318 oct.
- 3,0Pendolo, Indoneziala 16 km V de Pendolo · 10 km adâncime16:506 oct.
- 2,6Pendolo, Indoneziala 12 km SV de Pendolo · 10 km adâncime01:586 oct.
- 2,7Pendolo, Indoneziala 38 km V de Pendolo · 10 km adâncime17:2527 sept.
- 3,1Tentena, Indoneziala 50 km V de Tentena · 10 km adâncime23:4725 sept.
- 2,6Tentena, Indoneziala 43 km V de Tentena · 10 km adâncime23:4525 sept.
- 3,9Kasiguncu, Indoneziala 43 km V de Kasiguncu · 10 km adâncime23:3625 sept.
- 2,7Pendolo, Indoneziala 9,5 km V de Pendolo · 10 km adâncime00:1022 sept.
- 3,5Malili, Indoneziala 40 km SE de Malili · 19 km adâncime11:4318 sept.
- 3,0Sulawesi, Indoneziala 34 km S de Wotu · 10 km adâncime07:1716 sept.
- 2,9Pendolo, Indoneziala 46 km V de Pendolo · 24 km adâncime06:0016 sept.